Ukrayna Eğitim Danışmanlığı Hizmeti

Ukrayna Eğitim Danışmanlığı Hakkında

Ukrayna eğitim danışmanlığı almayı düşünüyorsanız eğitim sürecinizi planlamak üzere bizimle iletişime geçebilir ve hedeflerinize en uygun yol haritasını çizebilirsiniz. Ukrayna’da eğitim almak istediğiniz dili belirleyebilir, üniversite seçebilir ve gelişimizi tamamlayabileceğiniz bölüme doğru ilerleyebilirsiniz. Ülkemizde üniversite sınavından beklediği derecede başarı elde edemeyen öğrenciler Ukraynayı tercih etmektedir. Ukrayna’da öğrenciler istedikleri bölümü seçmekte özgürdür.

Ukrayna’da hangi eğitimleri alabilirim?

Ukrayna’da lisans, yüksek lisans eğitimleri alabildiğiniz gibi Rusça, Ukraynaca ve İngilizce dillerini öğrenmek için dil okullarını da tercih edebilirsiniz. Yaşam maliyetlerinin uygun olması Ukrayna’yı cazibe merkezi haline getirmektedir. Türkiye’de istediği bölümü üniversite sınavında kazanamayan öğrencilere şans kapısı açan Ukrayna’da istediğiniz bölümü okuyabilir ve mezun olurken birden fazla ile donanmış olabilirsiniz.

Ukrayna eğitim danışmanlığı hangi hizmetleri içermektedir?

Ukrayna’da almak istediğiniz eğitimi planlayarak, okul seçimi yapmak ve bu okula kayıt olup, kabul alabilmek için danışmanlık almalısınız. Okullarla iletişim, evrak talepleri gibi teknik konularda destek almanız işlemlerinizi hızlandıracak ve kolaylaştıracaktır. Ayrıca Ukrayna vize danışmanlığından da faydalanarak izlemeniz gereken yolu takip edebilirsiniz. Vize işlemleri tamamlandıktan sonra konaklama, uçak bileti, karşılama gibi hizmetler de yetkili acentalar veya partnerler aracılığı ile sağlanmaktadır.

Ukrayna üniversite başvurusu yaparken danışmanlık almalı mıyım?

Ukrayna üniversitelerine başvuru ve kabul süreçlerinde izlemeniz gereken adımları öğrenmek ve sağlıklı sonuç almak için danışmanlık almanız gerekmektedir. Okulların öğrenci kabul birimleri ile iletişime geçerek, istenen belgeleri doğru formatta hazırlamak gerekmektedir. Ukrayna eğitim danışmanlığı alarak süreci garanti altına alabilirsiniz. Üniversite başvurularında hazırlanacak öğrenci dosyası eksiksiz olmalı ve öğrenciye en uygun şehir, okul, bölüm tercihi doğru yapılmalıdır. Ukrayna’da hazırlık eğitimi başarı ile tamamlandıktan sonra başka bir üniversiteye geçiş yapılabilir.

Ukrayna’da dil eğitimi nasıl alabilirim?

Ukrayna’da öğrenmek istediğiniz dilin eğitimini veren bir dil okulunda veya üniversitenin kendi biriminde eğitim alabilmek için öncelikle şehir, okul seçimi yapmalısınız. Bazı üniversiteler tatil dönemlerinde dil kursu programları düzenler. Üniversitelerin kendi yurtlarında kalarak kısa süreli dil eğitimi alabilir ve bir Avrupa ülkesi olan Ukrayna’da tatilinizi değerlendirebilirsiniz. Üniversite öğrencileri ise lisans veya yüksek lisans eğitimine başlamadan önce tercih ettikleri bölümün eğitim diline göre hazırlık eğitimi alabilir ve dil eğitimini tamamlayabilir.

Ukrayna Eğitim Danışmanlığı hakkında sıkça sorulan sorular

Neden Ukrayna'da eğitim almalıyım?
Ukrayna’da lisans eğitimi sınavsızdır ve istediğiniz bölümü okuyabilirsiniz. Yaşam maliyetleri oldukça uygundur ve Avrupa’da geçerli bir diploma ile mezun olursunuz.
Ukrayna'da eğitim dili nedir?
Ukrayna’da Rusça, Ukraynaca ve İngilizce eğitim seçenekleri bulunmaktadır.
Ukrayna eğitim danışmanlığı hangi süreçleri kapsamaktadır?
Ukrayna’da eğitim planlama, okul kayıt, okul kabul, vize işlemleri, konaklama, karşılama vb tüm eğitim sürecini kapsamaktadır.
Ukrayna'da alınan lisans eğitimi nerelerde geçerlidir?
Ukrayna bir Avrupa ülkesidir ve eğitimler tüm Avrupa genelinde kabul görmektedir. Ayrıca YÖK standartlarına göre Ukrayna üniversitelerine kolaylıkla denklik verilebilmektedir.
Ukrayna'da oturum nasıl alınır?
Ukrayna öğrencileri eğitim süresince propiskaya başvurmalı ve okul ile işbirliği halinde uzatma yapmalıdır.

Ukrayna Eğitim Danışmanlığı

Ukrayna eğitim danışmanlığı veya Ukrayna’da eğitim hakkında detaylı bilgi almak için bize 0 212 543 58 06 veya 0 533 196 65 72 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
Ukrayna Eğitim Danışmalığı hakkında daha detaylı bilgi almak için online eğitim danışmanı ile hemen görüşebilirsiniz.