Ukrayna Konaklama Seçeneklerini Değerlendirin

Ukrayna Konaklama Hakkında

Ukrayna’da eğitim alırken nerede kalabilirim?

Ukrayna konaklama seçenekleri üniversite öğrencilerine oldukça makul fiyatlar ile kalabilecekleri devlet yurtlarından yararlanma imkanı sunmaktadır. Devlet yurtlarında farklı oda tipleri sunulur. Üniversite öğrencileri eğitim dönemleri boyunca yurtlarda kalabilirler. Tatillerinde ise dil okulu öğrencileri aynı yurtlarda kalabilir. Yurtların sunduğu tüm olanaklardan yararlanabilirsiniz. Yurtta kalmak istemeyen öğrenciler ev tutarak daha özgür yaşam standartlarına sahip olabilirler. Şehrin farklı bölgelerinde, arkadaşlarınız  ile birlikte kalabilirsiniz. Bazı öğrenciler daha uygun fiyatlardan yararlanmak üzere oda kiralamayı tercih etmektedir.

Ukrayna yurtlarının ücretleri hangi aralıktadır?

Yurt odalarında kalan öğrenci sayısı, yurdun konumu vb. kriterler aylık fiyatlandırmaları belirlemektedir. Ortalama 50$’dan başlayan aylık ücretler ile yurtlarda konaklayabilirsiniz. Şehirlere göre farklı fiyatlandırmalar ile karşılaşabilirsiniz. Paylaşımlı odalar daha uygun fiyatlar sunarken, odada kalan kişi sayısı azaldıkça ücretlendirmeleri artmaktadır.

Ukrayna’da yurtlar yemekli midir?

Ukrayna konaklama seçeneklerinin en başında gelen yurtların büyük bir çoğunluğu öğrencilere yemek sunmaz. Fakat ortak mutfakta yemeklerinizi pişirme imkanına sahip olursunuz. Alış veriş yaparak dilediğiniz yemeği pişirebilir ve damak tadınıza uygun beslenebilirsiniz.

Ukrayna’da ev kiraları hangi aralıktadır?

Ukrayna’da ev kiraları aylık 300 $ civarındadır. Az sayıda ev seçeneği bulunmaktadır ve ev kiraları dolayısıyla yüksektir. Evler oturma grubu, yatak odası gibi temel eşyaları ile kiralanır. Ukrayna konaklama alternatiflerinden biri olan evler ortalama 50 metrekare büyüklüğündedir.

Ukrayna’da aile yanında kalabilir miyim?

Ukrayna’da bazı aileler gelir elde edebilmek adına evlerinin bir odasını kiralamaktadır. Evin ana kapısının anahtarı öğrenciye teslim edilmez fakat odasının anahtarı verilir.

Ukrayna konaklama hakkında sıkça sorulan sorular.

Ukrayna'da devlet yurtlarında kimler kalabilir?
Devlet yurtlarında sadece üniversitenin kayıtlı öğrencileri kalabilmektedir. Bazı yurtlar yaz aylarında dil okulu öğrencilerinin kullanımına açılmaktadır.
Ukrayna'da ev kiralayabilir miyim?
Öğrenciler ev kiralayabilirler. Evler genelde temel eşyalara sahip olarak verilir. Bazı daire sahipleri elektrik, su gibi giderleri de alır ve öğrenciler için aslında kolaylık sağlar.
Ukrayna'da yurtta kalabilmek için rezerve yapılmalı mıdır?
Ukrayna’ya gitmeden önce yer ayırtmalısınız.
Ukrayna'da ev nasıl bulabilirim?
Ukrayna’da ev ve oda kiralayacaksanız bir aracıdan yardım almalısınız. Size Ukrayna konaklama seçeneklerini sunacaklardır ve içerisinden tercih yapabilirsiniz.
Ukrayna'da ne kadar süre kalabilirim?
Eğitim sürenize ve oturum izninizin geçerliliğine bağlı olarak kalabilirsiniz.

Ukrayna Eğitim Danışmanlığı

Ukrayna konaklama ve Ukrayna eğitim hakkında detaylı bilgi almak için bize 0212 543 58 06 veya 0 533 196 65 72 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?