Ukrayna Ulaşım ve Ukrayna uçak bileti fiyatları

Ukrayna uçak bileti

Ukrayna Ulaşım ve Ukrayna uçak bileti

Ukrayna uçak bileti fiyatları yılın her dönemi değişkenlik göstermektedir. Ukrayna’ya en kolay ve ucuz ulaşım hava yolu ile sağlanmaktadır. Ukrayna kısa süreli ziyaretlerde vize şartı koymadığından Türk turistlerin ilgisini çeker. Yılın bazı dönemlerinde hava yolu firmalarının düzenlediği kampanyalar ile Ukrayna uçak biletlerinin fiyatları oldukça uygun düzeylere inmektedir.

Ukrayna’ya nasıl gidebilirim?

Ukrayna’ya hava yolu veya deniz yolu ile gidebilirsiniz. Deniz yolu uzun sürdüğünden ve daha fazla maliyetli olduğundan çok fazla tercih edilmemektedir.

Ukrayna uçuşu kaç saat sürmektedir?

Türkiye’den İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya şehirlerinden Ukrayna’nın Kiev, Lviv, Odessa, Kharkiv gibi şehirlerine direkt ve aktarmalı uçuşlar bulunmaktadır. Şehirler arasında bulunan mesafeye göre değişen uçuş süresi ortalama 2 saattir. Ukrayna uçak bileti alarak hava yolu ile kolayca ulaşabilirsiniz.

Ukrayna uçak bileti fiyatları ne kadar?

Türkiye’den Ukrayna’ya vizesiz ve kimlik ile giriş sağlandığından, Türk vatandaşları Ukrayna seyahatlerini fazlasıyla tercih etmektedir. Bu nedenle bilet fiyatları dönemsel olarak yükseldiği gibi, sezona göre kampanyaya da girmektedir. Ukrayna uçak bileti fiyatları 800 TL ile 4.000 TL arasında değişmektedir. Eğer Ukrayna planlarınız varsa kampanyalı bilet bulursanız kaçırmayın. Vizeye ihtiyaç duymayacağınız için dilediğiniz gibi seyahat edebilirsiniz.

Ukrayna’ya deniz yolu ile nasıl ulaşabilirim?

Odessa ve Haydarpaşa limanları arası yük taşımacılığı yapan bir geminin kısıtlı kontenjanlı yolcu kapasitesinden yararlanarak Ukrayna’ya deniz yolu ile ulaşabilirsiniz. Tercihen ücret farkını ödeyerek otomobiliniz ile de gemiye binebilirsiniz. Gemi yolculuğu bir gün sürmektedir.

Ukrayna’ya hangi dönemlerde gidilmelidir?

Ukrayna sert iklime sahip olan bir ülkedir. Kış soğuğunu iliklerinize kadar hissedebilirsiniz. Yılbaşı dönemleri turistlerin seyahat planlarını Ukrayna’ya yönlendirdiklerini gözlemleyebilirsiniz. Eğer soğukla aranız pek iyi değilse Mayıs ve Ekim ayları arasındaki dönemi tercih edebilirsiniz. Ülkenin bazı turistik yerlerinin karlar altındaki görüntüsü hayran ediciyken bazıları sonbaharda ayrı güzelliğe sahiptir. Ukrayna uçak bileti kampanyalarını takip ederseniz, Ukrayna gezinizi biletinize göre de planlayabilirsiniz.

Ukrayna ulaşım hakkında sıkça sorulan sorular.

Ukrayna'ya Türk kimliği ile giriş yapılıyor mu?
Yeni çipli kimlik ile Ukrayna’ya pasaportsuz ve vizesiz girebilirsiniz.
Ukrayna'ya hangi şehirlerden uçuş yapabilirim?
İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya şehirlerinden Ukrayna’ya direkt ve aktarmalı uçuşlar bulunmaktadır. Ukrayna uçak bileti bazı aylarda oldukça uygundur.
Ukrayna'nın hangi şehirlerinden giriş yapabilirim?
Kiev, Lviv, Odessa, Kharkiv gibi büyük şehirlerden giriş yapabilirsiniz.
Ukrayna'ya vizesiz giriş yapılır mı?
Uzun süreli eğitimlerde Ukrayna vizesi olmalıdır. Harici ziyaretlerinizde vizeye gerek yoktur, kimlikle giriş yapabilirsiniz.
Ukrayna hava alanında girişte neler istenmektedir?
Hava alanı çalışanları tarafından dönüş biletiniz ve konaklama detaylarınız istenecektir.

Ukrayna Eğitim Danışmanlığı

Ukrayna’da eğitim almak veya diğer yurtdışı eğitim danışmanlığı programları hakkında bilgi almak için bizlere 0 212 543 58 06 veya 0 533 196 65 72 numaralı telefonlarımızdan ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
Ukrayna