Ukrayna’da Hazırlık Eğitimi ve İçeriği

Ukrayna’da Hazırlık Eğitimi

Ukrayna hazırlık eğitimi ne kadar sürer?

Ukrayna’da hazırlık eğitimi üniversite eğitimine başlamadan önce 9 aylık hazırlık sürecine dahil olabilirsiniz. Süreç sadece dil gelişimi ile kalmayıp aynı zamanda akademik eğitim öncesinde de temel yeterliliği arttırmak üzere planlanmıştır.

Ukrayna’da hazırlık eğitimini hangi kurumlardan alabilirim?

Ukrayna’da istediğiniz üniversitenin kendi bünyesindeki hazırlık eğitimini alabilirsiniz. Hazırlık dönemi sonunda başarılı göstererek mezun olup, sertifikanızı alarak, okumak istediğiniz üniversiteye başvurabilirsiniz. Hazırlık eğitimi aldığınız üniversitede de devam edebilirsiniz, tercih tamamen size bağlıdır.

Ukrayna’da hazırlık eğitimi dili hangisidir?

Ukrayna’da 3 farklı dilde hazırlık eğitiminizi alabilirsiniz. Ukraynaca, Rusça ve İngilizce dillerinde lisans, yüksek lisans programları sunan üniversitelerin, bu bölümleri tercih eden öğrencilerine sunduğu hazırlık eğitimleri bulunmaktadır. Ülke nüfusunun %90’ı Rusça dilini aktif kullandığından ve Rusça’nın dünyanın en çok konuşulan dillerinden biri olması Rusça eğitimin daha yaygın olmasına zemin oluşturmuştur. Rusça bölüm seçeneği daha fazladır.

Ukrayna’da okumak istediğim bölümü ne zaman seçmeliyim?

Ukrayna’da hazırlık eğitimine başlamadan önce bölüm tercihini yapmalısınız. Seçtiğiniz bölümün diline göre hazırlık eğitimi alabilirsiniz.

Ukrayna’da hazırlık eğitiminin içeriği nedir?

Ukrayna’da hazırlık dönemi sadece dil gelişimi üzerine planlanmakla kalmamış, seçilen bölüm öncesinde temel yeterlilikleri de geliştirmeyi kapsamıştır. Hazırlık eğitimi öncesinde bölüm tercihi yapmalısınız ki, bu dönemde seçtiğiniz dil derslerine ek olarak temel alan derslerini de alın. Beşeri bilimler, mühendislik, tıp, ekonomi olarak 4 farklı alana bölünen temel dersler ile eğitim hayatına adım adım atabilirsiniz.

Ukrayna’da hazırlık eğitimi hakkında sıkça sorulan sorular

Ukrayna'da hazırlık eğitim ücretleri hangi aralıktadır?
Ukrayna’da hazırlık Rusça 1.500 ila 4.000 $, İngilizce ise 2.000 ila 5.000 $ arasında bölüme ve üniversiteye göre değişkenlik göstermektedir.
Ukrayna'da Tıp, diş hekimliği gibi bölümlerde İngilizce hazırlık alabilir miyim?
Tıp, diş hekimliği, eczacılık vb. bölümler İngilizce, Rusça seçeneklere sahiptir ve hazırlık eğitimi de alınabilmektedir.
Ukrayna'da hazırlık eğitiminin sonunda sertifika veriliyor mu
Eğitim tamamlandığında başarı gösterirseniz Ukrayna Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış sertifika almaya hak kazanırsınız.
Ukrayna'da hazırlık eğitimini hangi şehirlerde alabilirim?
Tercih ettiğiniz üniversite hangi şehirdeyse orada eğitim alabilirsiniz.
Ukrayna'da hazırlık eğitimi almak için sınava girmeli miyim?
Ukrayna’da lisans ve yüksek lisans eğitim almak için herhangi bir sınava gerek yoktur. Dolayısıyla hazırlık eğitimi almadan önce sınava tabi tutulmazsınız. Tercih ettiğiniz bölümün eğitim dilini öğrenmeye başlamadan önce seviyeniz tespit edilebilir. 

Ukrayna Eğitim Danışmanlığı

Ukrayna’da hazırlık eğitimi ve Ukrayna eğitim hakkında detaylı bilgi almak için bize 0 212 543 58 06 veya 0 533 196 65 72 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

Open chat
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?